XVIII Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Brzozowskiego w 2017 roku

XVIII plebiscyt

Znani wychowankowie i nowicjusze
Aż 32 sportowców - co jest rekordem plebiscytu - ubiega się o miano najpopularniejszych w powiecie brzozowskim w 2017 roku. Dzisiaj rozpoczynamy osiemnasty - najstarszy lokalny plebiscyt w dawnym województwie krośnieńskim. Nasi Czytelnicy i sympatycy sportu w regionie wybiorą w głosowaniu za pomocą kuponów i sms-ów pięciu najpopularniejszych. Tradycyjnie organizatorem plebiscytu jest Starostwo Powiatowe w Brzozowie oraz Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Brzozowie pod patronatem medialnym „Nowego Podkarpacia”. Laureatów ogłosimy podczas uroczystej gali, która zaplanowana jest na 15 marca.

Ponadto kapituła plebiscytu tradycyjnie nagrodzi trzech najlepszych zawodników spośród nominowanych, a także trenera roku, trenera wychowawcę młodzieży, najlepszą drużynę, zasłużonego trenera starszego pokolenia i talent roku.

Czytaj więcej...

XVII Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Brzozowskiego w 2016 roku

6-letni szachista Paweł Sowiński z Uczniowskiego Klubu Sportowego Brzozów został najpopularniejszym sportowcem powiatu brzozowskiego. Rozstrzygnięcie XVII edycji plebiscytu nastąpiło podczas uroczystej gali, zorganizowanej 9 marca br. Na 21 nominowanych sportowców głosowali Czytelnicy Tygodnika Nowe Podkarpacie, wypełniając kupony publikowane w gazecie oraz wysyłając sms-y na poszczególnych kandydatów. Organizatorami plebiscytu byli: Starostwo Powiatowe w Brzozowie oraz Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Brzozowie.

Czytaj więcej...

XV Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Brzozowskiego

Bogactwo sukcesów
Brzozowski pływak Brajan Wrona, reprezentujący barwy Sokoła Rzeszów, najpopularniejszym sportowcem powiatu brzozowskiego, zaś skoczek narciarski z Dydni Adam Ruda, obecnie uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku i zawodnik Zakucia Zagórz, najlepszym sportowcem naszego powiatu. To najważniejsze decyzje Czytelników Tygodnika Nowe Podkarpacie, patrona medialnego plebiscytu, głosujących sms-owo i na kuponach drukowanych w gazecie oraz kapituły konkursu. Wybór zwycięzców poszczególnych kategorii do łatwych nie należał, wszak sezon poprzedzający jubileuszowy plebiscyt, organizowany od piętnastu lat przez Starostwo Powiatowe w Brzozowie i Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Brzozowie, obfitował w sukcesy zarówno seniorskie, jak i w rywalizacji młodzieżowców.

Autorem najbardziej spektakularnego osiągnięcia był Adam Ruda, który podczas mistrzostw Polski w Wiśle zdobył tytuł wicemistrzowski, ustępując jedynie Piotrowi Żyle. – Tak wysoka lokata była dla mnie wielkim zaskoczeniem. Co prawda forma szła w górę, czułem się coraz lepiej, ale silna konkurencja nakazywała ostrożność przy ocenie szans. Liczyłem, że załapię się do pierwszej dziesiątki i te prognozy potwierdzała pierwsza seria, po której plasowałem się dokładnie na dziesiątym miejscu. Przełomem był drugi skok. Wyszedł jak trzeba i ostatecznie awansowałem aż na drugą pozycję – powiedział Adam Ruda.

Czytaj więcej...