aktualności

Piłkarska Kadra Czeka

podkarpackie przestrzen otwarta

W dniach 14-17 lipca 2019 r. drużyna trampkarzy Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego w bliznę wzięła udział w Finale Centralnego Ogólnopolskiego Turnieju LZS Chłopców „Piłkarska Kadra Czeka”, który już tradycyjnie odbywał się w Zamościu. W turnieju wzięło udział 11 drużyn reprezentujących województwa: lubelskie, opolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie, dolnośląskie, pomorskie, śląskie, warmińsko-mazurskie, łódzkie, podlaskie i podkarpackie. W wyniku emocjonujących zmagań nasza drużyna zajęła szóste miejsce, a turniej wygrała reprezentująca województwo pomorskie drużyna ze Starogardu Gdańskiego.

W drużynie ULKS Blizne wystąpili chłopcy z roczników: 2004, 2005 i 2006: Jakub Bielawski, Michał Chęć, Karol Górniak, Michał Herbut, Mateusz Leśniak, Hubert Malinowski, Kamil Skiba, Kryspin Nogaj, Krystian Skotnicki, Szymon Szczepek, Kacper Orłowski, Kacper Stanek, Wiktor Barnik, Kacper Żyła, Patryk Żyła, Kamil Gębuś. Trenerem drużyny jest Marian Wojtowicz, a opiekunem na turnieju była Aneta Wojtowicz – Chęć.

Wyjazd na turniej był możliwy dzięki darczyńcom a byli nimi: Wójt Gminy Jasienica Rosielna/Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jasienicy Rosielnej, Starosta Brzozowski oraz firmy: Drewger, Kamieniarstwo, Biuro Rachunkowe, Biskar, Skarpol, Jadmar, Elan, HTP Hurtownia Odzieży Używanej, Eleo - Budmax,  Agnieszka Wawczak - Auto Szkoła, Fraf – Met, Gran – Pik Liwocz, Alta, Roboclean – Puricom Poland, Budmatex i Centrofarb. Swój wkład wnieśli także rodzice zawodników.

Drużyna ULKS Blizne reprezentująca województwo Podkarpackie zgodnie z umową promowała ten piękny region Polski, co widać na dołączonej galerii zdjęć. 

IMG 5703

Czytaj więcej...

X Rajd Rowerowy „Błękitną Wstęgą Sanu”

22 czerwca br. na terenie Zajazdu u Schabińskiej w Krzemiennej nad Sanem wyjątkowo licznie spotkali się uczestnicy X Rajdu Rowerowego „Błękitną Wstęgą Sanu”.  W tym jubileuszowym rajdzie udział wzięło około 100 uczestników zorganizowanych w 18 drużynach. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Leszek Gierlach - Przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS w Brzozowie, który powitał dzieci, młodzież i dorosłych uczestników rajdu. Następnie Henryk Dąbrowiecki – organizator wcześniejszych edycji przedstawił regulamin rajdu oraz przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych. Poinformował on obecnych o możliwości wyboru jednej z dwóch tras rajdowych przygotowanych przez organizatorów. Obydwie z nich rozpoczynały się i kończyły na terenie Zajazdu. Trasa krótsza (17 km) biegła przez Jabłonicę Ruską, Hroszówkę, Ulucz, Witryłów, Temeszów i prowadziła urokliwymi drogami dookoła doliny Sanu. Dłuższa trasa (32 km) przebiegała przez Jabłonicę Ruską, Siedliska, Hutę Poręby, Żohatyń, Borownicę, Ulucz, Witryłów, Temeszów do Krzemiennej. Wiodła ona malowniczymi terenami Pogórza Dynowskiego, Przemyskiego i Doliną Sanu. Na początek wszystkie drużyny rajdowe wyposażone zostały w dokładne mapy i przewodniki turystyczne, niezbędne do prawidłowej orientacji w terenie. W trakcie przejazdu każdy zespół meldował się na czterech punktach kontrolnych. Na pierwszym z nich sprawdzana była wiedza o Gminie Dydnia. Uczestnicy odpowiadali na pytania testowe opracowane przez Henryka Dąbrowickiego. Z kolei na punkcie drugim sprawdzana była znajomość przepisów o ruchu drogowym. Nadzorowali to Bronisław Przyczynek i Piotr Wrona. Podczas kolejnego przystanku kontrolę ogólnej sprawności fizycznej przeprowadził Bogdan Dytko. Na ostatnim punkcie usytuowanym koło kościoła w Uluczu wiedzę i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadził zawodowy ratownik medyczny Henryk Kostka. Każda z drużyn, która zameldowała się na danym przystanku otrzymywała punkty, które były podstawą do ustalenia końcowej klasyfikacji. W ten sposób miejsca pierwsze uzyskały dwie drużyny: „Miętuski” w składzie – Danuta Kic, Aneta Pietryka, Magdalena Dąbrowska, Patrycja Herbut i Marcin Kopczyk oraz „Syk Gum” – Jerzy Gratkowski, Grzegorz Oleniacz, Bernadetta Gratkowska i Marcin Gratkowski. Obydwie zwycięskie ekipy zgromadziły po 75 pkt. Kolejne miejsca zajęli: „Szybcy i Wściekli” – Andrzej Siedlecki i Gabriel Siedlecki oraz „Wróbel Team” – Maciej Wróbel, Anna Wróbel, Jakub Wróbel i Witold Wróbel.

Czytaj więcej...

Piłkarska Kadra Czeka

Po raz 35 w Polsce organizowane są zawody piłkarskie z cyklu „Piłkarska Kadra Czeka” im. St. Tymowicza. W turniejach tegorocznych uczestniczyli piłkarze urodzeni w roku 2004 i młodsi. Na terenie powiatu brzozowskiego w dniu 06.06.2019 r. na stadionie sportowym LKS „ Górki” zorganizowany został finał powiatowy tego turnieju przez Powiatowe Zrzeszenie LKS i Starostwo Powiatowe w Brzozowie. Współorganizatorami tego finału byli także Wojewódzkie Zrzeszenie LKS w Rzeszowie oraz gospodarze turnieju Klub Sportowy LKS Górki. W turnieju uczestniczyli piłkarze z klubów a mianowicie; ULKS Blizne, LKS Hłudno, LKS Górki i LKS Izdebki.

Rozgrywki odbywały się systemem każdy z każdym, a w trakcie poszczególnych pojedynków uzyskano następujące wyniki:

Czytaj więcej...