aktualności

Tryumf Brzozovii w Memoriale im. Z. Barańskiego

Z udziałem pięciu drużyn z terenu powiatu brzozowskiego odbył się XV Memoriał im. Zbyszka Barańskiego w piłce nożnej w kategorii oldboy. Tegoroczna impreza z udziałem drużyn z Humnisk, Haczowa, Bliznego, Izdebek i Brzozowa miała miejsce 26 lipca na stadionie MOSiR w Brzozowie.

Z uwagi na liczbę startujących ekip turniej rozegrano systemem „każdy z każdym” w czasie 2 x 10 minut. Faworytem zawodów wydawała się być ekipa miejscowych, która wygrała kilka ostatnich edycji i w mocnym składzie zjawiła się w sobotnie popołudnie. Ekipa z Brzozowa po ciekawych pojedynkach wygrała kolejno z Haczowem 1 – 0, Bliznem 3 – 0, Izdebkami 1 – 0, by na koniec bezbramkowo zremisować z Humniskami. Wynik tego ostatniego spotkania nie miał jednak żadnego znaczenia, gdyż już wcześniej brzozowianie zapewnili sobie turniejowy tryumf. Zwycięzcy z 10 pkt. na koncie wyprzedzili Haczów (9 pkt.) oraz Izdebki (6 pkt.). Czwarte miejsce przypadło Humniskom (2 pkt.), a stawkę uzupełnił team z Bliznego (1 pkt.).

Czytaj więcej...

„Gloria Victis” 2020

Zespół ULKS „Grabowianka” Grabówka prowadzony przez Janusza Sieradzkiego wygrał powiatowy finał turnieju piłkarskiego seniorów „Gloria Victis 2020” organizowany przez Powiatowe Zrzeszenie LZS w Brzozowie. Zawody odbyły się 19 lipca na stadionie w Grabówce, a w meczu finałowym gospodarze dość pewnie, bo 4 – 0 po bramkach Rudy, Grudza, Fijałki i Starzaka pokonali rywala zza miedzy – drużynę LKS „Victoria” Niebocko. Trzeba dodać, że oprócz wymienionych ekip do eliminacji turnieju zgłosiły się drużyny ze Wzdowa, Hłudna, Trześniowa i Jabłonki. W półfinałach Grabówka po niezwykle emocjonującym meczu rozprawiła się z Trześniowem 7 - 5, natomiast Wzdów oddał walkowerem mecz z Niebockiem.

Samo spotkanie finałowe toczyło się przy przewadze miejscowych. W grze teamu z Grabówki widoczna była większa kultura gry oraz lepsze umiejętności techniczne i taktyczne. Od początku dało się zauważyć, która drużyna reprezentuje wyższą klasę rozgrywkową. Gospodarze grali szybciej, składniej i co najważniejsze skuteczniej, więc wynik spotkania w zupełności odzwierciedlił, to co działo się na boisku. Tym samym turniej wygrała Grabówka, przed Niebockiem i Trześniowem.

Czytaj więcej...

XI Rajd Rowerowy „Błękitną Wstęgą Sanu”

uczestnicy rajdu

Piękna, słoneczna pogoda, doskonałe nastroje oraz znakomita atmosfera towarzyszyły uczestnikom XI edycji Rajdu Rowerowego „Błękitną Wstęgą Sanu”, który 4 lipca br. odbył się na trasach wokół Krzemiennej. Tegoroczna edycja organizowana przez Powiatowe Zrzeszenie LZS w Brzozowie przy współpracy z brzozowskim MOSiR zgromadziła na starcie – terenie Zajazdu u Schabińskiej nad Sanem – ponad 80 uczestników. Dzieci, młodzież i dorośli byli zorganizowani w 21 kilkuosobowych zespołach, które miały do pokonania jedną w dwóch tras. Krótsza 17-kilometrowa trasa wiodła drogami dookoła doliny Sanu poprzez Jabłonicę Ruską, Hroszówkę, Ulucz, Witryłów, Temeszów. Dłuższa, bo licząca aż 34 km trasa biegła terenami Pogórza Dynowskiego, Przemyskiego i Doliną Sanu począwszy od Jabłonicy Ruskiej poprzez Siedliska, Hutę Poręby, Żohatyń, Borownicę, Ulucz, Witryłów, Temeszów do Krzemiennej.

Imprezę rozpoczęło uroczyste otwarcie, którego dokonali Leszek Gierlach oraz Henryk Dąbrowiecki z Powiatowego Zrzeszenia LZS w Brzozowie. Pierwszy, witając wszystkich, podziękował za liczne przybycie, a jednocześnie życzył udanego i spokojnego przejazdu. Drugi przedstawił regulamin rajdu oraz przypomniał o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych.

Czytaj więcej...