aktualności

XVII Memoriał im. Zbyszka Barańskiego

Drużyny piłkarskie oldboyów z terenu powiatu brzozowskiego już po raz siedemnasty uczciły pamięć zmarłego przed kilkunastu laty byłego zawodnika oraz trenera Brzozovii Zbyszka Barańskiego i 11 czerwca przy pięknej, słonecznej pogodzie rywalizowały na obiektach MOSIR w memoriale organizowanym przez Powiatowe w Zrzeszenie LZS
w Brzozowie. W zawodach, które na stałe wpisały się do corocznego kalendarza imprez sportowych Zrzeszenia wystąpiły zespoły z Izdebek, Bliznego, Humnisk i Brzozowa. Turniej rozegrany systemem „każdy z każdym” zakończył się zwycięstwem ekipy Brzozovii, która w swoich trzech spotkaniach odniosła komplet zwycięstw. Tryumfatorzy dość pewnie pokonali kolejnych rywali zwyciężając Blizne 3 – 1, Humniska 4 – 1 oraz Izdebki 6 – 0. Do ciekawej rywalizacji o kolejne miejsca doszło w walce pomiędzy Humniskami i Bliznem. Obydwie ekipy solidarnie przegrały swoje mecze ze zwycięzcami, ale też wygrały potyczki z ekipą Izdebek. W ich bezpośrednim starciu padł remis 1 – 1 i o tym, kto zajmie drugą pozycję zdecydował lepszy bilans bramkowy w całych zawodach. Tutaj minimalnie lepszym mógł się pochwalić zespół z Humnisk i to jemu przypadło miejsce drugie. Na trzeciej pozycji uplasowało się Blizne, a czwarte były Izdebki.

Czytaj więcej...

Piłkarska Kadra Czeka 2022

31 maja w Brzozowie z udziałem drużyn LKS Izdebki, GKS Górnik Grabownica, ULKS Grabowianka Grabówka oraz gospodarzy – Brzozovii MOSiR odbył się finał powiatowy 38 Ogólnopolskiego Turnieju LZS Chłopców „Piłkarska Kadra Czeka” im. Stanisława Tymowicza. Zawody zorganizowane przez Powiatowe Zrzeszenie LZS w Brzozowie były doskonałą formą konfrontacji i sprawdzianem piłkarskich umiejętności dla dzieci urodzonych z rocznika 2007 i młodszych.

Turniej po przeprowadzonym wcześniej losowaniu rozpoczęły mecze półfinałowe, w których Grabówka zmierzyła się z Grabownicą, a Izdebki z Brzozowem. Pierwsze spotkanie od początku do końca przebiegło pod dyktando zespołu z Grabówki. Podopieczni Jacka Adamskiego lepiej operowali piłką i swoją wyższość potwierdzili zdobyciem 4 bramek, meldując się w ścisłym finale. Jeśli chodzi o drugi półfinał to był on już zdecydowanie bardziej zacięty. W regulaminowym czasie padł bezbramkowy remis i zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne. Lepiej wykonywali je zawodnicy Izdebek i to oni mogli cieszyć się z wygranej.

Czytaj więcej...

XIII Piknik Rowerowy „Błękitną Wstęgą Sanu”

Liczna grupa dzieci, młodzieży i dorosłych - amatorów turystyki rowerowej wzięła udział w organizowanym 18 czerwca XIII Pikniku Rowerowym „Błękitną Wstęgą Sanu”. Po raz pierwszy w historii jego start i metę umiejscowiono
w Parku Gminnym w Temeszowie. Ładnie zagospodarowany i utrzymany teren oraz jego wyposażenie stwarzały znakomite warunki do realizacji tego przedsięwzięcia, co również podkreślali przybyli uczestnicy.

W tegorocznej edycji pikniku udział wzięło ponad 50 uczestników zorganizowanych w 15 drużynach, które do wyboru miały przejazd jedną z dwóch przygotowanych tras: krótszą - „Hobby” liczącą 17 km (Temeszów – Krzemienna – Jabłonica Ruska – Hroszówka – Ulucz – Witryłów – Temeszów) oraz dłuższą „Mega” o długości 34 km (Temeszów – Krzemienna – Siedliska – Huta Poręby – Borownica – Ulucz – Witryłów – Temeszów). Organizatorzy zapewnili startującym pełną obsługę techniczną, a podczas przejazdu podobnie jak w latach poprzednich każda ekipa musiała się zjawić na czterech stanowiskach kontrolnych, gdzie zdobywała punkty do ustalenia klasyfikacji końcowej.

Czytaj więcej...