Aktualności

XVII Memoriał im. Zbyszka Barańskiego

Drużyny piłkarskie oldboyów z terenu powiatu brzozowskiego już po raz siedemnasty uczciły pamięć zmarłego przed kilkunastu laty byłego zawodnika oraz trenera Brzozovii Zbyszka Barańskiego i 11 czerwca przy pięknej, słonecznej pogodzie rywalizowały na obiektach MOSIR w memoriale organizowanym przez Powiatowe w Zrzeszenie LZS
w Brzozowie. W zawodach, które na stałe wpisały się do corocznego kalendarza imprez sportowych Zrzeszenia wystąpiły zespoły z Izdebek, Bliznego, Humnisk i Brzozowa. Turniej rozegrany systemem „każdy z każdym” zakończył się zwycięstwem ekipy Brzozovii, która w swoich trzech spotkaniach odniosła komplet zwycięstw. Tryumfatorzy dość pewnie pokonali kolejnych rywali zwyciężając Blizne 3 – 1, Humniska 4 – 1 oraz Izdebki 6 – 0. Do ciekawej rywalizacji o kolejne miejsca doszło w walce pomiędzy Humniskami i Bliznem. Obydwie ekipy solidarnie przegrały swoje mecze ze zwycięzcami, ale też wygrały potyczki z ekipą Izdebek. W ich bezpośrednim starciu padł remis 1 – 1 i o tym, kto zajmie drugą pozycję zdecydował lepszy bilans bramkowy w całych zawodach. Tutaj minimalnie lepszym mógł się pochwalić zespół z Humnisk i to jemu przypadło miejsce drugie. Na trzeciej pozycji uplasowało się Blizne, a czwarte były Izdebki.

 Po skończonej rywalizacji nastąpiło wręczenie dyplomów, pucharów i piłek, które w imieniu startujących ekip odebrali ich kapitanowie. Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Brzozowie, a w imieniu organizatora memoriału uroczyście wręczył je Leszek Gierlach – Przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS w Brzozowie. Podczas podsumowania bukiet kwiatów otrzymała pani Zofia Barańska, która podziękowała startującym za przybycie, udział oraz uczczenie pamięci swojego zmarłego męża.

Sportowe, sobotnie popołudnie zakończyło się wspólnym grillem, podczas którego uczestnicy mogli się posilić gorącą kiełbaską i powspominać dopiero co zakończoną rywalizację.

Zwycięska drużyna z Brzozowa wystąpiła w składzie: Dariusz Barański, Damian Barański, Sebastian Data, Maciej Bednarczyk, Adam Paszkaniak, Rafał Graboń, Sylwester Herbut, Marian Szuba, Jacek Kot i Dariusz Siekaniec, a kierownikiem zespołu był Waldemar Buczek.

 

XVII Memoria im Zbyszka Baraskiego 1

XVII Memoria im Zbyszka Baraskiego 2