Aktualności

Piłkarska Kadra Czeka 2022

31 maja w Brzozowie z udziałem drużyn LKS Izdebki, GKS Górnik Grabownica, ULKS Grabowianka Grabówka oraz gospodarzy – Brzozovii MOSiR odbył się finał powiatowy 38 Ogólnopolskiego Turnieju LZS Chłopców „Piłkarska Kadra Czeka” im. Stanisława Tymowicza. Zawody zorganizowane przez Powiatowe Zrzeszenie LZS w Brzozowie były doskonałą formą konfrontacji i sprawdzianem piłkarskich umiejętności dla dzieci urodzonych z rocznika 2007 i młodszych.

Turniej po przeprowadzonym wcześniej losowaniu rozpoczęły mecze półfinałowe, w których Grabówka zmierzyła się z Grabownicą, a Izdebki z Brzozowem. Pierwsze spotkanie od początku do końca przebiegło pod dyktando zespołu z Grabówki. Podopieczni Jacka Adamskiego lepiej operowali piłką i swoją wyższość potwierdzili zdobyciem 4 bramek, meldując się w ścisłym finale. Jeśli chodzi o drugi półfinał to był on już zdecydowanie bardziej zacięty. W regulaminowym czasie padł bezbramkowy remis i zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne. Lepiej wykonywali je zawodnicy Izdebek i to oni mogli cieszyć się z wygranej.

 Po krótkiej przerwie przystąpiono do rywalizacji o miejsca. W meczu o „brąz” gospodarze okazali się lepsi od Grabownicy i zwyciężyli 3 – 1. Najciekawszym pojedynkiem dnia okazał się pojedynek finałowy. Młodzi piłkarze z Grabówki, którzy wydawali się być faworytem potyczki przed przerwą raczej mieli nietęgie miny. Znacznej przewagi bowiem nie zdołali udokumentować żadną bramką, na domiar złego sami stracili dwie. Na drugą połowę wyszli jednak niezwykle zmobilizowani i na efekty nie trzeba było długo czekać. Składne akcje raz po raz siały spustoszenie w szeregach ekipy z Izdebek. Ostatecznie zawodnicy z Grabówki trafili 4 razy, czym zasłużenie wygrali całe zawody.

Podczas ceremonii zakończenia turnieju wszystkie uczestniczące drużyny odebrały dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe w postaci piłek i sprzętu sportowego ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Brzozowie. Nagrody wręczyli Jacek Adamski – Wicestarosta Brzozowski, Józef Krzywonos – Przewodniczący Podkarpackiego Zrzeszenia LZS
w Rzeszowie oraz Leszek Gierlach – Przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS
w Brzozowie.

*****

Niestety, nie udał się występ drużynie ULKS Grabowianki Grabówka w finale wojewódzkim Piłkarska Kadra Czeka, który 6 czerwca rozegrany został na stadionie
w Iwoniczu. Zespół z Grabówki mimo rewelacyjnej, ambitnej postawy uległ ekipie Polonii Kopytowa 0 – 2. Taki rezultat sprawił, że to rywale będą reprezentować Podkarpacie podczas rozgrywek ogólnopolskich, które w dniach 25 – 27 lipca odbędą się w Zamościu. Na osłodę pozostaje fakt, że najlepszym zawodnikiem zawodów finałowych uznano Dominika Koraba – lidera ekipy z Grabówki.

W obydwu turniejach zespół Grabowianki występował w zestawieniu: Dariusz Korab, Dominik Korab, Bartłomiej Harydczak, Bartosz Marczak, Kamil Ostrowski, Kacper Kulon, Oliwier Kulon, Oskar Szul, Kacper Grządziel, Jakub Grządziel, Kacper Wroniak, Jakub Jatczyszyn, Kamil Haduch, Przemysław Kopiczak i Michał Łuczycki.

 

Pikarska Kadra Czeka 1

Pikarska Kadra Czeka 2