Tryumf Brzozovii w Memoriale im. Z. Barańskiego

Z udziałem pięciu drużyn z terenu powiatu brzozowskiego odbył się XV Memoriał im. Zbyszka Barańskiego w piłce nożnej w kategorii oldboy. Tegoroczna impreza z udziałem drużyn z Humnisk, Haczowa, Bliznego, Izdebek i Brzozowa miała miejsce 26 lipca na stadionie MOSiR w Brzozowie.

Z uwagi na liczbę startujących ekip turniej rozegrano systemem „każdy z każdym” w czasie 2 x 10 minut. Faworytem zawodów wydawała się być ekipa miejscowych, która wygrała kilka ostatnich edycji i w mocnym składzie zjawiła się w sobotnie popołudnie. Ekipa z Brzozowa po ciekawych pojedynkach wygrała kolejno z Haczowem 1 – 0, Bliznem 3 – 0, Izdebkami 1 – 0, by na koniec bezbramkowo zremisować z Humniskami. Wynik tego ostatniego spotkania nie miał jednak żadnego znaczenia, gdyż już wcześniej brzozowianie zapewnili sobie turniejowy tryumf. Zwycięzcy z 10 pkt. na koncie wyprzedzili Haczów (9 pkt.) oraz Izdebki (6 pkt.). Czwarte miejsce przypadło Humniskom (2 pkt.), a stawkę uzupełnił team z Bliznego (1 pkt.).

Tuż po ostatnim meczu nastąpiło uroczyste podsumowanie i zamknięcie Memoriału. Uczestniczące ekipy uhonorowane zostały dyplomami i pucharami oraz nagrodami w postaci sprzętu sportowego (piłki i komplety getrów piłkarskich) ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Brzozowie. Nagrody wręczyli Leszek Gierlach – Przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS w Brzozowie oraz Zofia Barańska – wdowa po Zbyszku Barańskim – byłym, zasłużonym oraz wieloletnim zawodniku, trenerze i działaczu piłkarskim Brzozovii Brzozów.

Imprezę zorganizowało Powiatowe Zrzeszenie LZS w Brzozowie przy współpracy z brzozowskim MOSiR-em, a zawody sędziował Krzysztof Mazur
z Sanoka.

Turniej po raz kolejny był doskonałą okazją do sportowego spędzenia wolnego czasu, tym bardziej, że przebiegał przy słonecznej, sprzyjającej pogodzie. Mimo zaciętych pojedynków, niejednokrotnie ostrych starć odbył się w koleżeńskiej atmosferze. Po części oficjalnej startujący wzięli udział we wspólnym grillu, gdzie była możliwość do rozmów i wzajemnej integracji.