„Gloria Victis” 2020

Zespół ULKS „Grabowianka” Grabówka prowadzony przez Janusza Sieradzkiego wygrał powiatowy finał turnieju piłkarskiego seniorów „Gloria Victis 2020” organizowany przez Powiatowe Zrzeszenie LZS w Brzozowie. Zawody odbyły się 19 lipca na stadionie w Grabówce, a w meczu finałowym gospodarze dość pewnie, bo 4 – 0 po bramkach Rudy, Grudza, Fijałki i Starzaka pokonali rywala zza miedzy – drużynę LKS „Victoria” Niebocko. Trzeba dodać, że oprócz wymienionych ekip do eliminacji turnieju zgłosiły się drużyny ze Wzdowa, Hłudna, Trześniowa i Jabłonki. W półfinałach Grabówka po niezwykle emocjonującym meczu rozprawiła się z Trześniowem 7 - 5, natomiast Wzdów oddał walkowerem mecz z Niebockiem.

Samo spotkanie finałowe toczyło się przy przewadze miejscowych. W grze teamu z Grabówki widoczna była większa kultura gry oraz lepsze umiejętności techniczne i taktyczne. Od początku dało się zauważyć, która drużyna reprezentuje wyższą klasę rozgrywkową. Gospodarze grali szybciej, składniej i co najważniejsze skuteczniej, więc wynik spotkania w zupełności odzwierciedlił, to co działo się na boisku. Tym samym turniej wygrała Grabówka, przed Niebockiem i Trześniowem.

Zwycięska drużyna z Grabówki grała w składzie: Wojciech Szelest, Kacper Orłowski, Dominik Harydczak, Norbert Tabisz, Artur Stankiewicz, Sylwester Sąsiadek, Bartłomiej Myćka, Jakub Kozłowski, Sławomir Fijałka, Piotr Nowak, Olek Moskalec, Myklaiło Kovatsich, Adam Ruda, Jakub Dymnicki, Dawid Sołkowicz, Piotr Ryń, Adam Koryto, Krystian Piegdoń, Tomasz Starzak i Daniel Grudz. Zawody sędziowali: Marcin Irzyk, Kamil Dobosz oraz Michał Pilszak.

Tuż po jego zakończeniu rywalizujące ekipy otrzymały dyplomy, puchary oraz sprzęt sportowy, które w imieniu organizatora wręczył Leszek Gierlach – Przewodniczący PZ LZS w Brzozowie. Impreza w całości sfinansowana ze środków powiatu brzozowskiego była dla startujących drużyn niezłym sprawdzianem oraz formą przygotowania przed rozpoczynającym się nowym sezonem piłkarskim 2020/2021.