3. Warunki uczestnictwa w turnieju A seniorzy:
- Do turnieju mogą przystąpić 4 osobowe drużyny złożone z zawodników zamieszkałych na terenie Powiatu Brzozowskiego:
- szachownica I - II seniorzy (może grać kobieta, juniorka lub junior)
- szachownica III - junior lub juniorka ur. w 2001 r. lub młodsi
- szachownica IV – kobieta
- Terminowe zgłoszenie drużyny do turnieju do dnia 18.10.2019 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Turniej Szachowy o „Złotą Wieżę”

W dniu 24 listopada br. w Szkole Podstawowej nr 1 w Brzozowie rozegrany został cykliczny Powiatowy Turniej Szachowy o „Złotą Wieżę”. Organizatorem zawodów było Starostwo Powiatowe w Brzozowie, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Brzozowie, Podkarpackie Zrzeszenie LZS w Rzeszowie oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Brzozowie. Do turnieju przystąpiło cztery drużyny, trzy z Brzozowa oraz jedna ze Starej Wsi. Drużyny w składach cztero osobowych rozegrały turniej systemem kołowym (rundowym) z czasem 30 minut na zawodnika. Wyniki końcowe przedstawiają się następująco:

I miejsce drużyna Brzozów II grająco w składzie: Gładysz Jakub, Filak Ryszard, Sowiński Paweł oraz Mazurek Maja.

II miejsce drużyna Brzozów I w składzie: Rymarowicz Rafał, Szczepański Artur, Florek Remigiusz, Jurkiewicz Zuzanna.

III miejsce wywalczyła drużyna SP Stara Wieś w składzie: Tomkiewicz Szymon, Tomkiewicz Jakub, Tomkiewicz Dawid oraz Data Nikola.

IV miejsce zajęła drużyna Brzozów III w składzie: Jurkiewicz Kacper, Frydryk Hubert, Cierpiak Małgorzata, Muszyński Szymon oraz Łach Milena.

Najlepsi na szachownicach okazali się na I Gładysz Jakub, II Szczepański Artur, III Sowiński Paweł oraz na IV Jurkiewicz Zuzanna.

Na zakończenie Przewodniczący PZ LZS w Brzozowie Leszek Gierlach oraz sędzia główny turnieju Kazimierz Kozubal wręczyli zawodnikom medale, dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe.

Wojciech Kozubal

II. Cele

-umożliwienie dzieciom i młodzieży rozwijania swoich zainteresowań sportowych

-dalsza popularyzacja szachów

-wyłonienie najlepszej  szkolnej drużyny szachowej

W dniu 5 listopada br. w Szkole Podstawowej nr 1 w Brzozowie odbył się Powiatowy Turniej Szachowy o „Złotą Wieżę”. Do rozgrywek przystąpiło 6 drużyn 4 osobowych. Zawody rozgrywane były systemem kołowym każdy z każdym z czasem 15 minut na zawodnika. Po rozegraniu 5 rund najlepsza okazała się drużyna LKS Parnasu Stara Wieś grająca w składzie: Pulik Krzysztof, Woźniak Maciej, Tomkiewicz Dawid oraz Fic Joanna. Drugie miejsce wywalczyła drużyna z UKS SP 1 w Brzozowie w składzie: Stapiński Szymon, Żak Piotr, Kozubal Aleksandra oraz Mazurek Maja. Na najniższym podium stanęła drużyna z Rymanowa Zdroju, która grała składem: Duplaga Zbigniew, Halecki Grzegorz, Jamrugiewicz Szymon oraz Jamrugiewicz Weronika. Pozostałe miejsca zajęły drużyny: Absolwenci Gimnazjum Golcowa, Brzozów III oraz Team Sowińscy.