POWIATOWY TURNIEJ SZACHOWY DZIECI - ZŁOTA WIEŻA 2022

19 młodych szachistów, uczniów szkół podstawowych z terenu naszego powiatu wzięło udział w Powiatowym Turnieju Szachowym Dzieci – ZŁOTA WIEŻA 2022, który 26 listopada odbył się w Zespole Szkół Budowlanych w Brzozowie. Impreza organizowana przez Powiatowe Zrzeszenie LZS w Brzozowie rozegrana została na dystansie 7 rund, tempem 15 minut na zawodnika.

Zacięte, trzygodzinne zmagania wyłoniły najlepszych zawodników
w poszczególnych kategoriach wiekowych. W rywalizacji najmłodszych, w kat. I - dzieci z rocznika 2013 i młodszych triumfatorami okazali się Gabriela Dziadosz z SP Nr 1 w Brzozowie oraz Maksymilian Wojtuń z SP w Haczowie. Z kolei grupie starszej, kat. II - (roczniki 2010-2012) zwyciężyli Milena Owsiana i Dawid Futyma – oboje z SP Nr 1 w Brzozowie.

Na zakończenie zawodów najlepsi odebrali dyplomy, pucharki, medale oraz nagrody rzeczowe z postaci sprzętu sportowo - rekreacyjnego, które w imieniu organizatora wręczył Leszek Gierlach – Przewodniczący PZ ZLS w Brzozowie. Turniej sędziował Artur Szczepański, a fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Brzozowie.

Celem zawodów było umożliwienie dzieciom rozwijanie swoich zainteresowań sportowych oraz popularyzowanie pięknej dyscypliny jaką są szachy.

Zdjęcie grupowe ZŁOTA WIEŻA 2022

Turniej klasyfikacyjny o Puchar Rady PZ LZS w Brzozowie

Zwycięstwem Klaudii Futymy wśród dziewcząt oraz Jana Jagodzińskiego w kategorii chłopców zakończył się turniej klasyfikacyjny o Puchar Rady Powiatowej Zrzeszenia LZS w Brzozowie w szachach klasycznych, który w dniach 7-8 lutego br. odbył się w Szkole Podstawowej Nr 1 w Brzozowie. W dwudniowych zawodach wzięły udział dzieci zrzeszone w UKS SP Nr 1 w Brzozowie. Turniej odbył się systemem kołowym na dystansie 7 rund. Bezkonkurencyjną okazała się wspomniana Klaudia Futyma, która wygrała wszystkie partie i z kompletem punktów wyprzedziła Jana Jagodzińskiego oraz Huberta Frydryka (obydwaj po 5 pkt.). Warto wspomnieć, że przy okazji zawodów normę na III kategorię szachową udało się wypełnić Milenie Owsianej, która w najbliższym czasie w swojej kategorii wiekowej będzie startować w finałach Mistrzostw Polski.

Czytaj więcej...

Powiatowy Turniej Szachowy o „Złotą Wieżę”

1. Organizator:
- Starostwo Powiatowe w Brzozowie
- Podkarpackie Zrzeszenie LZS w Rzeszowie
- Powiatowe Zrzeszenie LZS w Brzozowie
- UKS SP 1 w Brzozowie

2. Cel turnieju:
- Popularyzacja szachów w środowisku wiejskim

3. Warunki uczestnictwa w turnieju A seniorzy:
- Do turnieju mogą przystąpić 4 osobowe drużyny złożone z zawodników zamieszkałych na terenie Powiatu Brzozowskiego:
- szachownica I - II seniorzy (może grać kobieta, juniorka lub junior)
- szachownica III - junior lub juniorka ur. w 2001 r. lub młodsi
- szachownica IV – kobieta
- Terminowe zgłoszenie drużyny do turnieju do dnia 18.10.2019 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytaj więcej...

Turniej Szachowy o „Złotą Wieżę”

W dniu 24 listopada br. w Szkole Podstawowej nr 1 w Brzozowie rozegrany został cykliczny Powiatowy Turniej Szachowy o „Złotą Wieżę”. Organizatorem zawodów było Starostwo Powiatowe w Brzozowie, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Brzozowie, Podkarpackie Zrzeszenie LZS w Rzeszowie oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Brzozowie. Do turnieju przystąpiło cztery drużyny, trzy z Brzozowa oraz jedna ze Starej Wsi. Drużyny w składach cztero osobowych rozegrały turniej systemem kołowym (rundowym) z czasem 30 minut na zawodnika. Wyniki końcowe przedstawiają się następująco:

I miejsce drużyna Brzozów II grająco w składzie: Gładysz Jakub, Filak Ryszard, Sowiński Paweł oraz Mazurek Maja.

II miejsce drużyna Brzozów I w składzie: Rymarowicz Rafał, Szczepański Artur, Florek Remigiusz, Jurkiewicz Zuzanna.

III miejsce wywalczyła drużyna SP Stara Wieś w składzie: Tomkiewicz Szymon, Tomkiewicz Jakub, Tomkiewicz Dawid oraz Data Nikola.

IV miejsce zajęła drużyna Brzozów III w składzie: Jurkiewicz Kacper, Frydryk Hubert, Cierpiak Małgorzata, Muszyński Szymon oraz Łach Milena.

Najlepsi na szachownicach okazali się na I Gładysz Jakub, II Szczepański Artur, III Sowiński Paweł oraz na IV Jurkiewicz Zuzanna.

Na zakończenie Przewodniczący PZ LZS w Brzozowie Leszek Gierlach oraz sędzia główny turnieju Kazimierz Kozubal wręczyli zawodnikom medale, dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe.

Wojciech Kozubal

Fot. Leszek Gierlach, Paweł Jurkiewicz

 

Czytaj więcej...